2017. augusztus 29., kedd

Új klip a Magaret Islandtől: Engedd, hogy szabad legyek

Fotó: Hegyi Júlia Lily
Alig egy napja debütált a Margaret Island legújabb klipje,az Engedd, hogy szabad legyek című számhoz, máris több mint húszezer fölött jár a megtekintés. 

Egy 40 éves Bródy szerzeményről van szó, amit maga az alkotó ajánlott fel nekünk feldolgozásra. Több évtized elteltével a mai napig nagyon aktuális a dal mondandója: találjuk meg a saját szabadságunkat, a saját életterünket a szerelemben, családban, emberi kapcsolatainkban és az életünk minden területén - és ne hagyjuk, hogy ebben bárki korlátozzon minket - foglalta össze Füstös Bálint és Törőcsik Kristóf a dal üzenetét a Femina.hu-nak.

Illetve Viki azt is elárulta, hogy a klipforgatás legnehezebb rész nem az volt, hogy nem ehetett a szájára rakott virágszirmok miatt, hanem amilyen kis pörgős és cserfes a nagy kihívás az volt, hogy nem beszélhetett. 

A Margaret Islanddel legközelebb szeptember 7-én a Budapest Parkban találkozhattok, ahol a Blahalouisiana lesz az előzenekar és számos meglepetéssel készülenk még, ahogy azt a legutóbbi beszélgetésünkkor kitárgyaltuk.

A Wellhello legújabb dala egy látványos klippel együtt debütált: Régi Szőke



Kinek ne lett volna egy nagy plátói szerelme, egy régi történet az életében, ami valamiért a mai napig eszébe jut? Mi lett volna, ha máshogy alakul, ha akkor beteljesültek volna a vágyak? Vajon megéri bekopogtatni a múltba, vajon mindenkinek egyformán sokat jelentettek azok a buszra sietős reggelek? Édesbús nosztalgia azokról az időkről, mikor még a Snake volt a legjobb játék, mikor még nyitva voltak az azóta bezárt klubok és hittük, hogy örökre együtt marad az akkor még egész délután ráérő társaság. A Wellhello legújabb klipjében becsönget az egykori szőkéhez, akiért mindenki oda volt és megpróbálják ponttá változtatni a kérdőjelet. Romantikus, de mégis zsivány videoklip Fluor forgatókönyvével és Miki357 rendezésében a "Zsáner" című lemez legújabb dalával, ami az "Odaút" két és fél hónapos magyar rádiós listavezetése után ismételten esélyesnek tűnik a közönségsikerre.

A dalt először élőben szeptember 9-én, a zenekar nagyszabású Budapest Parkos show-jában lehet majd hallani, ami a srácokat ismerve szokás szerint nem marad meglepetések nélkül.

2017. augusztus 28., hétfő

Budapest legnagyobb hallgatói fesztiválja idén is vár mindenkit! ★★★ Bulizz Még Egyet! ★★★


3 napon keresztül, 3 színpadon, 40+ fellépővel várja  a XI. BME Egyetemi Napok szeptember 12-14. között az Infoparkban a fesztiválozókat! A felhozatal már most nagyon erős, pedig a teljes repertoárt még be se jelentették.

Majka&Curtis ★ 30y ★ Cloud 9+ ★ Ganxsta Zolee és a Kartel ★ Blahalouisiana ★ Ivan & The Parazol ★ The Biebers / Official★ Kelemen Kabátban ★ Konyha ★ The Luckies ★ Sub Bass Monster Official ★ Hősök ★ Animal Cannibals ★ MIKEE MYKANIC ★ JULIA CARPENTER ★ Metzker Viktória ★ Sterbinszky már tuti, hogy ott lesz az évnyitó bulin. Idei külföldi fellépő: Pendulum.

A kérdés már csak az, hogy 


Érdemes időben beszerezni a belépőket, mert nagyon hamar elkapkodják a bérleteket!

A részletes program szeptember 2-től lesz elérhető a www.egyeteminapok.hu honlapon!

Addig is hangolódásként egy kis ízelítő a tavalyi buliról:

2017. augusztus 7., hétfő

Petruska: "Manapság a stúdiózás úgy néz ki mint a címlaplányok, semmi nem igaz belőle!"

Fotó: Petruska Facebook
Petruska igazi kuriózumnak számít a hazai könnyűzenei életben. A hagyományos rockzenei felállást következetesen mellőző, minimalista formációja meglepő erővel tölti be a színpadokat. A dalszerző-énekes fél évtizede tartó munkásságának két nagylemez, több száz klub- és fesztiválkoncert, valamint számos szakmai elismerés és médiamegjelenés az eredménye. Idén bejutott a Nagy-Szín-Pad tehetségmutató versenyébe. Illetve jelölték a Petőfi zenei díj Év felfedezettje kategóriájában is.  Petruska Andrissal a Campus Fesztiválon beszélgettünk!

KWzó: Legutóbbi nagy megmérettetésed a Nagy-Szín-Pad tehetségmutató versenye volt. Hogy érzed, mennyit kamatoztattál belőle?

Petruska: Alapvetően ez is egy olyan mérföldkő volt, mint ezer éve megnyerni a Veszprémi Utcazene Fesztivált, együtt turnézni az országban a Quimbyvel, aztán utána benne lenni a Dalban vagy megcsinálni két nagylemezt. Ez is egy következő mérföldkő volt. Nekem a Nagy-Szín-Padban az tetszett nagyon, hogy végre visszajelzést kapok a szakma részéről, hogy kvázi fesztivál kompatibilis az a minimális felállás amiben én működöm. Én nagyon hiszek abban, hogy ez az egy szál gitár, hegedű elég és ezt megerősítette a szakma. Azóta pedig egy művészi átértékelés van bennem. Feltettem magamnak a kérdést, hogy mi az, amire valóban vágyom, mert az ember így fiatalon  minél nagyobb, minél több, minél hangosabb akar lenni. Viszont azt gondolom, hogy mostanában ér a zeném is egy olyan férfi  korba, amikor már jó ha elkezdek disztingválni azon, hogy mi az, ami jót tesz nekem. A ’nagyszínpad’ szóval kapcsolatban tettem fel magamnak a kérdést, hogy ez a nagyszínpad azt jelenti-e, hogy egy fesztivál fő színpadán akarok játszani vagy egy nagyobb méretű színpadon, ahol már lehet varázsolni, be lehet járni, be lehet játszani. Azt gondolom, hogy inkább az utóbbi a válasz, mert nagy színpad lehet egy MÜPA, egy színházi környezet, ahol meg van az az infrastruktúra, hogy jól szóljon a basszus, meg profi fények legyenek. Lehet showt csinálni egy olyan méretű környezetben, ami egyszerre intim, de ugyanakkor meg van az a beterpesztős rock’n’roll is, ami nélkül nem tudnék létezni.

Fotó:Petruska Facebook
KWzó: Olvastam is a szakmai zsűri egy-két véleményezését, amikor is azt mondták, hogy a produkciótok önmagába profi, de nem nagyszínpadra való, hanem amit az előbb is mondtál egy intimebb környezetbe.

Fotó: Petruska Facebook
Petruska: Én egy nem járt utat járok, mert a rock’n’roll arcok között halk vagyok és visszafogott. A visszafogott arcok között meg én vagyok a rocker. Azt gondolom, hogy ez hosszútávon kifizetődő,mert különleges. De ezeket a stációkat végig kell járni. Beleütközik az ember olyanba, hogy nem értik, beleütközik abba, hogy ő maga sem érti saját magát, hogy mit szeretne. Én azt gondolom, hogy a feladat az fel van adva, hogy keresni és építeni magamat tovább és hinni magamban, abban amit csinálok. Ennyi amennyit tudok tenni. A kritika az mindig egy adott ponton megszülető, egy adott ember véleménye.

KWzó: A zsűritől kaptál személyesen is visszajelzést?

Petruska: Igen beszélgettünk többek között a Campus Fesztivál programigazgatójával, Süli Andrással; Kiss Tibivel, aki mondhatni régi mentorom. Mindenképpen volt lehetőségünk arra, hogy a sokszor kegyetlennek hangzó pár mondatos visszajelzést sokkal jobban árnyaljuk és ezek nagyon inspiráló beszélgetések, ezek visznek előre. Nagyon érdekes, hogy ők maguk is az én kérdéseimet visszhangozzák.  Nagyon érdekes jelenség az előadó művészetben, hogy tényleg magamat viszem ki a színpadra, nem egy megkreált produkciót. Például a nagyszínpadi léttel kapcsolatban bennem egy nagy kérdés, hogy hol van a show és hol van az, hogy a magát az embert viszem ki. Én inkább az utóbbi felé igyekszem hajlani. Persze sok szempontból védem magamat és sok szempontból meg nem tudom letagadni az emberi pillanatokat. De miért kéne? Megint csak egy olyan tanulság van benne, hogy amik a kétségeim azokat visszakapom kritikaként, amik az erősségeim, azt megerősítik. Ilyen formán az a feladatom, hogy jóban legyek magammal. Az élet, hivatás, zene stb. az mellékes, az csak azt tükrözi, hogy hányadán állok magammal.


KWzó: A legutóbbi kliped a Miért pont én? című dalodhoz készült. A mesélnél egy kicsit a forgatásról és a sztori megszületéséről!

Petruska: A klipet az a Misota Dani barátom rendezte, akit egyébként Zanzinger néven, dalszerző-előadóként ismerhetünk. Ő tervezte az egész Kapunyitó albumom arculatát, egy korábbi klipet is rendezett és megbízom benne. Én a vizuálhoz nem értek, nem is akarom átlépni a saját területemet. Számomra arról szól, hogy kezdjünk vele valami érdekeset, kiforgathatjuk az eredeti mondanivalót, játszhatunk vele. Nem kell vigyázni arra, hogy most mire gondolhatott a költő, hanem kreatívkodjunk. Dani előállt egy sokszereplős ötlettel, ami számomra eléggé emberpróbáló volt, mert nem vagyok színész. Emberpróbáló volt az is, hogy ezt egy éjszaka alatt forgattuk le. Elkezdtük éjfélkor és mire kivilágosodott már kész volt a nyersanyag. Nem tudom, hogy csináltam végig. Bekerültem egy állapotba és forgott a kamera. De utólag visszanézve büszke vagyok rá. Nagyon szép az operatőri munka, nagyon jól instruáltak engem. Olyan biztonságos helyzetet teremtettek számomra, amiben könnyű volt jól éreznem magamat és kreatívan működnöm.

Fotó: Petruska Facebook
KWzó: Volt már olyan amikor nem működött az összhang egy-egy forgatás/fotózás/munka során? Amikor nem azt kaptad,amit vártál?

Petruska: Árnyalnám ezt a kérdést, mert én 4 év karrier után jelentkeztem az első lemezemmel és nem véletlenül. Egyrészt zeneileg is kerestem magamat, hogy mi az, ami lehatárolható Petruska hangzásként, világként, mi az, amit át tudok adni. Nagyon érdekes, hogy azokban az időkben, amikor próbáltam arculatot, klipet, akár egy jó fotótémát találni, zavarba hoztam az akkori partnereimet, mert én magam sem tudtam, hogy mit akarok. Megint csak arra tudok visszakanyarodni, hogy akkor tud igazán sikeres lenni szerintem egy produkció, hogyha ott van mögötte az a tartalom, hogy miért is zenélek, mit is akarok mondani. A kérdés második fele pedig, hogy az is visz előre, ha kipróbálok újabb és újabb metódusokat.  Az első lemezem például nagyon sietve készült el. Sok szempontból nagyon meg akartam mutatni. Szeretem, mert akkor az volt az, amit 100%-ban bele tudtam tenni, de ahogy abból kijózanodtam láttam, hogy mit szeretnék másként csinálni és elkészült a második album, a Kapunyitó ráérős, másfél éves munkatempóban. Mostanában alakulgat valamennyire a harmadik lemez. A hangmérnök, akivel dolgozom mindenáron egyszerre akarja velem felgitározni és énekeltetni a dalokat. Manapság a stúdiózás úgy néz ki, mint a címlaplányok, semmi nem igaz belőle, tehát próbáljuk egyre tökéletesebbre beállítani. De hát miért ne próbáljuk ki? Vannak dolgok,amik működnek, vannak amik nem működnek. Azt gondolom, hogy az életem így fog működni egészen a halálomig. Reagálok az előző fejezetre, előző gondolkodásomra is és igyekszem nyitott maradni és nem egy biztonságos úton járni, ahhoz még fiatal vagyok.

KWzó: Azt mondtad a harmadik lemez már készülőben, mennyiben fog változni a Petruska vonal?

Fotó: Petruska Facebook
Petruska: Ha van valamilyen zenei célom, akkor az az, hogy azt mondhassa el egy hallgató, hogy ez ugyanaz, de mégis más. Egyik számomra nagyon kedves zenész lemezével kapcsolatban olvastam ezt a kritikát, hogy „still different, still the same”. Legyen egy lehatárolható gondolatvilágom, kifejezéskészletem, ugyanakkor tudjak is megújulni. Úgy gondolom, hogy ez a legtöbb, amit elérhetek, a pálfordulás az nem annyira hiteles. A harmadik lemezem nem a dj setről fog szólni valószínűleg. Szívesen kipróbálnák egy olyat is persze, de arra is figyelek, hogy ha most beszélgettünk zenéről, útkereséséről, akkor ne kezdjük el hirtelen témát váltani és a vaskohászatról beszélni, mert más világ.

Petruskával legközelebb itt találkozhattok:


Készítette: Létai Alexandra

Cloud 9+: "Milliók vesztették el a példaképüket"

 

Július 27-én a Budapest Parkban csendültek fel a Linkin Park - Castle of Glass c. dalának akkordjai a Cloud 9+ élő feldolgozásában.

Ahogy a rajongókat, a zenei szakmát és szine a teljes publikumot megrázta Chester Bennington halála, úgy a Cloud 9+ zenekart is megérintette, így ebben a formában is igyekeztek megemlékezni róla és kivételes munkásságáról. 

A Cloud 9+ frontembere, Szivák Zsolt elmesélte azt is, hogy egyáltalán nem a tragédia miatt merült fel a feldolgozás ötlete: "Az egész zenekarra hatással volt a Linkin Park, mindenki az ő zenéjüket hallgatva nőtt fel. Nagyon megrázott minket ez az egész, milliók vesztették el a példaképüket! Szerencsésnek mondhatjuk magunkat, hogy még utoljára a VOLTon láthattuk őket. Még a történtek előtt a közönségünk megszavazta a Linkin Park feldolgozást a Budapest Park-koncertünkre. Pár nappal később megtörtént az, amire senki sem számított, így már nem is volt kérdés, mit játszunk majd el." 


Szivák Zsolt egyébként a szezon kezdete óta korlátozottan tud csak mozogni a színpadon, ugyanis korábban szerzett bokaszalag-szakadása továbbra is gyógyulóban van. A Budapest Parkos fellépés végén azonban örömmel közölte közönségükkel, hogy a baleset óta most először sikerült sétálnia a színpadon. A még részben fennálló akadályok lekűzdésére egy mozgáskorlátozottak számára készült kismotort vett igénybe (a Rehab Zrt. jóvoltából), ennek segítségével teljesen be tudta járni a színpadot.


A másik igen különleges apropó a mozgó dobszínpad volt, ami a közönség sorai felett, nagyjából két méter magasan tűnt fel Koller Márkkal, a dobossal és teljes felszerelésével együtt. Mindezek együttesen szinte az extázisig vitték a közönséget, nem is beszélve a látványos piro- és fénytechnikáról, ami az első sorokból szinte félelmetesen közelinek tűnt a zenészekhez, akik azonban mintha észre sem vették volna a méteres lángnyelveket egyik-másik oldalukon.


2017. augusztus 2., szerda

"Inkább bolondként haljak meg hol..." - Interjú a Soulwave zenekarral

fotó: Soulwave Facebook
A Campus Fesztivál utolsó napján a Soulwave zenekar nyitotta meg a nagyszínpadot. A banda idén egyébként megnyerte a Petőfi zenei díj Év felfedezettje kategóriáját. De sokaknak ismerős lehet a rádiók által sokat játszott Kalandor című számuk. A zenekar frontemberével Mátéval a fellépés után beszélgettünk.

KWzó: A Campus Fesztivál utolsó napján a Nagyszínpadot ti nyitották a Soulwave zenekarral. Milyen érzés már most feltörekvő bandaként nagyszínpadon állni?

Máté: Rendkívül jó élmény volt. Hangsúlyoztam is a koncert közben, hogy Debrecen egy elég különleges hely, nagyon szeretünk ide jönni koncertezni. Ez volt másfél év alatt a harmadik fellépésünk  ebben a városban és most a nagyszínpadon nagyon jól éreztük magunkat.

KWzó: A Budapest Parkban felléptetek a teltházas Wellhello koncerten mint előzenekar. Ráadásul ott vettétek fel a legutóbbi klipeteket is, a Hálószobát is. Hogy fogadott a közönség titeket?

Máté: Amikor mi elkezdtünk turnézni a Wellhelloval ( már ismerjük őket egy ideje), akkor mondták, hogy óvatosan kell ott kiállni a színpadra, teljesíteni kell és ügyesnek lenni. Hál’istennek mind a zenekar, mind a közönség részéről csak pozitív visszajelzések jöttek a koncertek után. Ez nekünk egy nagy élmény volt. Egyébként több fesztiválon is véletlenül összekerültünk, mint ahogy most a Campus Fesztiválon is közvetlen előttük játszottunk. Néha keresztezi a két zenekar útja egymást és remélem még fogja is. Szeretek a srácok előtt is játszani.


KWzó: A Vodafonnal közösen hirdettetek egy játékot erről mesélnél kicsit!

Máté: Ez egy közös projekt, amit csinálni fogunk és annyi a játéknak a lényege, hogy Instagramra vagy Facebookra fel kell tölteni #soulwave#hálószoba #projektmusic hashtagekkel a hálószobátokról egy fotót. Egy szerencsést kiválasztunk és az ő hálószobájában fogjuk eljátszani a Hálószoba című dalukat egy kicsit más verzióban. Persze egy hálószobába nem tudunk bevinni egy teljes dobfelszerelést, szóval ez egy új kihívás. Illetve ennek kapcsán a Vodafonnal közös szervezésben lesz egy esemény augusztus 8-án, ahol arról beszélgetünk majd közönség előtt a kiadónkkal, hogy hogyan ismertük meg egymást, hogy indul meg egy zenekar kapcsolata egy nagy kiadóval. Úgyhogy érdekes dolgok vannak alakulóban és bíztatok mindenkit, hogy játsszon és vegyen részt a játékban!

KWzó: Sok fellépés van mögöttetek, a nyáron számos fesztiválon felléptetek. Sőt láttam, hogy a Volt Fesztiválon az Imagine Dragonsszal is találkoztatok. Volt valamilyen különleges élmény élményetek még?

Máté: A Volt Fesztivál emiatt is különleges volt, hiszen sohasem tagadtam, hogy az Imagine Dragons egy nagy inspiráció számunkra, nagyon szeretjük a zenéjüket és jó volt látni, hogy emberileg is nagyon közvetlenek és jó fejek. Tök jó volt, csináltunk közös képet, beszélgettünk pár percet. Illetve azon a koncertünkön volt egy lánykérés is. Ez első alkalommal történt a zenekar életében és tényleg egy óriási élmény volt, hogy a mi dalunkra kifejezetten kérte a most már vőlegény, hogy had kérje meg a barátnője kezét. Természetesen örömmel teljesítettük a kérést. A Szélcsend című dal alatt történt a lánykérés.


KWzó: Milyen tervek vannak a közeli jövőben a már említett zenei projekten kívül?

Máté: Elég sokat turnézunk most. Szeptemberig fesztiválokon, különböző városi rendezvényeken fogunk játszani. Ősszel szeretnénk klubturnét tartani, reméljük, hogy vissza tudunk jönni Debrecenbe is, mert itt mindig jó koncertek vannak, jó a közönség is, szeretünk itt lenni. Illetve szeretnénk ősszel, ha nem is nagylemezzel, de egy új dallal és klippel jelentkezni. 

Készítette: Létai Alexandra

Jaden Smith:"A szüleim határozottan a legnagyobb példaképeim."


A népszerű színész Will Smith fia, Jaden Smith rapper babérokra tőr. Nemrég egymás után két klipet is kidobott a múlthéten: "Watch me", "Batman". A Karate kölyök című filmből ismert srác, már nagyon sokat pasisodott. 

A 'Watch me' klipjébe még testvére Willow is feltűnik, aki Jaden számára nagy motivációt jelent zenei karrierje során. "Willow kezdett el először zenélni" -nyilatkozta az Interview Magazinnak az énekes. "Az én húgom brutál jó dalokat csinál, egyszerűen nem értettem mi történik! Willow már 6 évesen elkezdett dalokat felvenni és én azt éreztem, hogy nem érek a nyomába."

Mindkét gyerkőc számára nagy előnyt jelent, hogy híresek a szüleik, azonban teljesíteniük is kell ahhoz, hogy ne csak a szüleik által emlegessék őket, hanem saját eredményeik által hódítsák meg a zenei szférát.

"A szüleim határozottan a legnagyobb példaképeim." -mondta Jaden az interjúban. 

Nektek hogy tetszenek ezek a dalok?