2018. február 26., hétfő

Védtelen Turnéra indult a Honeybeast



Az exkluzív, telt házas Symphoney koncertek után a zenekar visszatér a klubokba, és az egész országot bejárja. A „Védtelen Turné” végállomása a Budapest Park lesz május 18-án.


„A Symphoney-t nagyon élveztük, mindenütt teltház és állva tapsolás fogadott bennünket. Most visszatérünk a klubokba, melyek nagyon fontosak nekünk. A Budapest Park, a nagykoncertek mellett és a sok ülős koncert után kifejezetten jól esik újra ebben a szabadabb légkörben zenélni. Sokkal több improvizáció és spontaneitás belefér. Nem is koncertek ezek, inkább együttzenélések. Fantasztikus érzés, hogy a közönség velünk énekli a dalainkat, együtt bulizunk. Külön jól esik, hogy nem csak a nagy slágereknek tudják a szövegét, hanem az olyan daloknak is, mint a „Para”, a „Súlytalan” vagy a „Szó leszek”, amely rádiós játszás és klip nélkül is közel 1 millliós nézettséget ért el a YouTube-on. Úgy érezzük, hogy sokat kifejezetten a Súlytalan albumra mozdulnak be.” – meséli Bencsik Kovács Zoltán, szerző-gitáros. 

A Honeybeast országszerte óriási bulira várja a közönséget. A koncertek gerincét a „Súlytalan” album dalai adják, de nem maradnak el a legnagyobb korábbi slágerek sem. Az együttes a turné mellett jelenleg új albumán dolgozik.


Honeybeast „Védtelen Turné” hátralévő állomásai:

március 2. Gödöllő – Trafo Club Gödöllő
március 3. Kiskunfélegyháza – Rocktár Kiskunfélegyháza
március 10. Vecsés - Bálint Ágnes Kulturális Központ
márc. 15. Esztergom – Sportalsó
máricus 16. Debrecen – Roncsbár
március 17. Miskolc – Roncsbár
március 23. Eger – BRDWY
március 24. Mosonmagyaróvár – Klub Faház
április 6. Mezőkövesd – Boomerang Biliárdszalon
április 7. Szolnok – Váróterem Klub
április 13. Veszprém – Expresszó
április 14. Dunaújváros – Galéria Jazz Klub
április 21. Szombathely – Cinema Café
május 18. Budapest Budapest Park


Magashegyi Underground: „Azt szerettem volna, hogy önmagunknak feleljünk meg!”

Fotó: Magashegyi Underground

A Magashegyi Underground februrár 17-én a Roncsbárban, Debrecenben adott egy fantasztikus koncertet. A zenekarnak igazán aktív éve volt és továbbra sincs megállás. A 2018-as turné elkezdődött. A májusi MÜPA koncertjükre 3 nap alatt elkeltek a jegyek. A banda megállíthatatlan. Bocskor Bíborkával és Fűrész Gáborral beszélgettem.
Nagyon aktívak voltatok 2017-ben. Hogyan értékelnétek az előző éveteket?
Gábor: Az előző évünk egy kicsit ilyen átalakulás évre sikerült, mert az egyik alapító tagja a zenekarnak, Máriusz külföldre költözött. Emiatt teljesen átalakult a banda abban az értelemben, hogy egy új tag került a zenekarba, Kőrös Tomi. Ő egy valóban képzett zenész, nem egy olyan lelkes amatőr, mint amilyenek mi voltunk fiatal korunkban. Az az érdekes, hogy ez jót tett a zenekarnak. Nehéz volt a kivitelezni és átalakítani a hangszeres felállást, de valamikor a változás jó. A mi esetünkben is ez történt, hogy jót tett a zenekar élő megszólalásának, meg egyáltalán a vitalitásának, úgyhogy végül pozitívan jöttünk ki belőle. Ezenkívül megjelent egy új dal, voltak szimfonikus koncertek.
Könnyen megtaláltátok Tomit vagy sokat kellett várni a megfelelő emberre?
Bíborka: Tartottunk egy castingot és meghallgattunk nagyon sok tehetséges és tényleg hangszertudó fiatalt. Volt egy első rosta, amikor csak megnéztük az embereket, ezek közül körülbelül 10 embert behívtunk és velük eljátszottunk 3-4 dalt. Érdekes én azonnal a Tominál éreztem azt, hogy ebbe a közösségbe be tud illeszkedni. Még mindig egy ilyen ismerkedési, mélyülési fázisban vagyunk, de nagyon megkedveltük és abszolút bevált.
Fotó:Magashegyi Underground Facebook
Gábor: Tomi volt az, akit úgy gondoltunk, hogy mind emberileg, mind szakmailag illik a zenekarba. A többi srác is nagyon tehetséges volt, de nyilván ez egy kétoldalú dolog: egyrészt, hogy szakmailag milyen, másrészt szinte együtt kell élnie a zenekarral. A koncertturnék során nem mindegy, hogy személyiségben illik-e a társasághoz. Nyilván ez is egy szempont.
Bíborka: Meg az energiája is fontos volt. Gábor a Magashegyiben először gitárral kezdett és később ment át basszusgitárosnak – éppen amire szükség volt -, mert kilépett a basszusgitárosunk. Így Gábor energiájához és, amit ő letett az asztalra basszus szinten, ahhoz kellett igazodnia az új tagnak is.
A teljes interjú a Music Backstage oldalán érhető el: itt
Készítette: Létai Alexandra

2018. február 21., szerda

Dua Lipa és a Gorillaz is a Szigetre tart



Újabb két nagyszínpados headlinert jelentettek be a Sziget szervezői, s további több mint 20 fellépőt az idei felhozatalból. Jön az idei Brit Awards-ra öt kategóriába is jelölt Dua Lipa, a világ legnépszerűbb virtuális együttese, a Gorillaz és sokan mások.

Érkezik tehát a Sziget Nagyszínpadára az Egyesült Királyság egyik legfelkapottabb fiatal szupersztárja, Dua Lipa, itt lesz Damon Albarn virtuális sztárzenekara, a Gorillaz is. Első alkalommal láthatja a közönség az ifjú kanadai énekes-dalszerzőt, Shawn Mendes-t. Fellép a grime egyik nagy tehetsége, Stormzy, tavalyi nagysikerű lemezét hozza el a Grammy-díjas The War On Drugs, és a Szigeten lép fel az ausztrál énekes-dalszerző, a Chet Faker művésznéven is alkotó Nick Murphy is.

A soulos, folkos műfajt képviseli Lianne La Havas, a Sziget vendége lesz az amerikai rapper-énekes Desiigner, valamint a tavaly öt (!) nagylemezt is kiadó ausztrál pszichedelikus rockzenekar, a King Gizzard & The Lizard Wizard.

Az elektronikus zenei felhozatalt erősíti a Gorgon City live, a soulosabb irányt JP Cooper képviseli, de fellép a francia house 18 éves titánja, Petit Biscuit is. House vonalon a KSHMR és Sofi Tukker erősít, ide tart brostepnek nevezett dubstep-leágazás egyik legismertebb alakja, Borgore, punk rock irányból pedig a The Living End készül a Szigetre. Jön az ifjú brit rapper, Scarlxrd, elektronikus zenéit hozza el Seven Lions és a Delta Heavy, indies, soulos dalaival érkezik Yellow Days. Fellép az osztrák Bilderbuchés a bluesos, countrys My Baby is.

Fonogram 2018 - megvannak a jelöltek!


A Magyar Hangfelvétel-kiadók Szövetsége 2018. március 7-én, szerda este rendezi a legrangosabb hazai könnyűzenei díjátadót, a Fonogram - Magyar Zenei Díj gálaestet, a magyar zenei élet legnagyobb, az alkotókat és a háttérszakembereket egyaránt felvonultató eseményét.

Az egykori Budai Ifjúsági Park helyszínén, a Várkert Bazárban megrendezendő nagyszabású eseményen a szakma széles körének szavazatai alapján vehetik át az elismeréseket a tavalyi év legjobb zenei teljesítményeit nyújtó előadóművészek. A rendezvényt élőben közvetíti az ATV.

A szavazás során 18 különböző műfaji kategóriában, a zenészekből, zenei szakemberekből, újságírókból álló széles körű jelölőbizottság, illetve egy szűkebb szakmai zsűri, az ún. Fonogram Bizottság tagjainak szavazatai alapján alakul ki a jelöltek névsora. A második fordulóban a nyerteseket a Fonogram Bizottság tagjai választják ki az elkövetkező két hét során. A szavazás első fordulója után a 2018-os jelöltek a következők:

1. az év hazai klasszikus pop-rock albuma vagy hangfelvétele
CARAMEL - 7 (Gold Record)
HOOLIGANS - 20. Jubileumi Koncertshow (M-Prod Artist Kft.)
IVAN & THE PARAZOL - Serial Killer (Modernial Records)
LITTLE G WEEVIL - Something Poppin' (XLNT Records)
PETER KOVARY & THE ROYAL REBELS - Halfway Till Morning (Music Fashion Art & Management)
ZORÁN - Aréna 2017 Unplugged (Universal Music Hungary)

2. az év hazai modern pop-rock albuma vagy hangfelvétele
AMBER SMITH - New (Szerzői kiadás)
FISH! - Idő van / Visszhang (Gold Record)
HALOTT PÉNZ - Ahol a május földet ér / Ahol a május földet ér (JumoDaddy Remix) (Szerzői kiadás)
HEINCZ GÁBOR 'BIGA' - Gátlás sztriptíz (Schubert Music Publishing)
KOWALSKY MEG A VEGA - Kilenc (Szerzői kiadás)
MARGARET ISLAND - Bakancslista / A rab gólya (Gold Record)

3. az év hazai alternatív vagy indie-rock albuma vagy hangfelvétele
ANNA AND THE BARBIES - Utópia (Supermanagement)
APEY - Stranger (MMM Records)
ELEFÁNT - Minden (Launching Gagarin Records & Management)
GUSTAVE TIGER - Chaste And Mystic Tribadry (Tom-Tom Records)
HIPERKARMA - délibáb (Interwurlitzer)
THE CARBONFOOLS - Tau Ceti’s Lights (Gold Record)
VERA JONAS EXPERIMENT - Last Song (Launching Gagarin Records & Management)

4. az év hazai elektronikus zenei albuma vagy hangfelvétele
BABÉ SILA - August (Mamazone)
BELGA - Remix Razzia (1G Records)
BRAINS - Életlen / Keep Burning (Beats Hotel Records)
JÓNÁS VERA EXPERIMENT - Remixed (Launching Gagarin Records & Management)
VAD FRUTTIK - HighTech (O.S. Menedzsment)

5. az év hazai rap vagy hip-hop albuma vagy hangfelvétele
BËLGA - Csumpa (O.S. Menedzsment)
GANXSTA ZOLEE ÉS A KARTEL - K.O. / Heroin (Szerzői kiadás / Hunnia Records & Film Production)
HALOTT PÉNZ - Otthon (szerzői kiadás)
HŐSÖK - Rapertoár (#hősöktizenöt) / Remény / R.A.P. (feat. Siska Finuccsi, Tibbah, Phat) / Sosem elég (feat. Deego) / Vadnak születtünk / Hamis (Gold Record)
MAJKA - Mindenki táncol /90`/ / Partykarantén (A Mi dalunk) / Supersonal (feat. Curtis, és a Ők) (Magneoton)

6. az év hazai hard rock vagy metal albuma vagy hangfelvétele
ØRDØG - Sötétanyag (EDGE Records (HMR Music Kft.))
APEY & THE PEA - HEX (MMM Records)
AWS - Kint a vízből (EDGE Records (HMR Music Kft.))
LEANDER KILLS - Élet a halál előtt (Keytracks Hungary)
PETA - Homo Imperfectus (Szerzői kiadás)

7. az év hazai hagyományos slágerzenei albuma vagy hangfelvétele
DUPLA KÁVÉ - Szegfű (Stefanus Kiadó)
MR. RICK - Zárjon be a gyár 2017 (HungaroSound)
PELLER KÁROLY - Operettslágerek - Slágeroperettek (GrundRecords)
POLGÁR PETI - HUN a Peti (HungaroSound)
VASTAG CSABA - Mindig voltak győztesek (szenes művészeti kft)

8. az év hazai kortárs szórakoztatózenei albuma vagy hangfelvétele
BUDAPEST VOICES - Kislemez (PR Garden)
CHARLIE, HORVÁTH ÁDÁM, BUDAPEST JAZZ ORCHESTRA, BUDAPEST PHILHARMONIC ORCHESTRA - And The World Turns/A forduló világ (Vox Artis Bt.)
GÁJER BÁLINT - Swing Karácsony (Universal Music Hungary)
IRIGY HÓNALJMIRIGY - Origó (Pápai Joci) / Darabokra törted a számom / Ma van a szülinapom (Alma Paródia) (Gold Record)
STEREO SWING FEAT SZŰCS GABI - Bug Eyed Betty / We Wanna Swing Your World (Szerzői kiadás)
9. az év hazai gyermek albuma vagy hangfelvétele
BUBORÉK EGYÜTTES - Locsolkodó (Szerzői kiadás)
FARKASHÁZI RÉKA ÉS A TINTANYÚL - Igazi karácsony (Kolibri Kiadó)
HANGSZERSIMOGATÓ - Varázslások (Egység Média)
SZEGEDI SZIMFONIKUS ZENEKAR - Ludas Matyi (BonBon Matiné)
ÚJ BOJTORJÁN (POMÁZI ZOLTÁN) - Gyerekkorom legszebb nyara (Szerzői kiadás)

10. az év hazai jazz albuma vagy hangfelvétele
GYÉMÁNT BÁLINT - True Listener (BMC Records)
PÁTKAI ROZINA - Paraíso na Terra (Tom-Tom Records)
PETER SARIK TRIO - Lucky Dog (Hunnia Records & Film Production)
TRIO MIDNIGHT, SZAKCSI LAKATOS BÉLA, TONY LAKATOS - To Meet Again (Songs Of Pál S. Gábor) (Tom-Tom Records)
TZUMO ÁRPÁD, MELISSA ALDANA, JURE PUKL, SOSO LAKATOS, JOSH GINSBURG, KYLE POOLE - Promise (Hunnia Records & Film Production)

11. az év hazai világ- vagy népzenei albuma vagy hangfelvétele
A KALÁKA ÉS A MISKOLCI SZIMFONIKUS ZENEKAR - Hangol már a zenekar (Gryllus kft.)
FIRKIN - Into The Night (Pump Jump Records)
MESZECSINKA - Álomban ébren (NarRator Records)
SZALÓKI ÁGII - Fújnak a fellegek (FolkEurópa)
SZIRTES EDINA MÓKUS - Ki viszi át […] Who carries love over […] / Vidróczki (Magneoton / Gryllus kft.)

12. az év felfedezettje
DEEP GLAZE - Pressure (MZK Publishing)
KOLLÁNYI ZSUZSI - Valahonnan (x Lotfi Begi feat. Majka) / Minden úgy van jól, ahogy (Magneoton)
OPITZ BARBARA - Végem (Gold Record)
SOULWAVE - Nehezen múlik / Hálószoba / Kalandor / Mindent elhittem / Szaladok (Universal Music Hungary)
ZÄVODI - #hátterzaj / LEMONäDE / #utolérafény / #MONEYTALK$ (Závodi Records)

A külföldi jelöltek listáját itt találjátok.

2018. február 16., péntek

A Killswitch Engage harmadszorra is visszatér Budapestre


2008 és 2016 után a Killswitch Engage harmadszorra is visszatér Budapestre!

Killswitch Engage amerikai metalcore együttes, a massachusettsi Westfield-ből, az Overcast és az Aftershock bandák megszűnését követően alakult meg 1999-ben. A jelenlegi felállásban az énekes Jesse Leach, a basszista Mike D’Antonio, a gitárosok Adam Dutkiewicz, illetve Joel Stroetzel, a dobos pedig Justin Foley.
A Killswitch Engage a 2004-ben kiadott The End of Heartache lemezével vált igen népszerűvé, amely aranylemez lett az USA-ban 500.000 eladott példányszámmal. A címadó számot Grammy-díjra is jelölték.
A csapat sikerrel lépett fel már a legnagyobb fesztiválokon; úgymint a Soundwave Festival, Wacken Open Air, Reading and Leeds Festivals, Ozzfest, Download Festival, Rock on the Range, Rock Am Ring, Mayhem Festival, Monsters of Rock, Pointfest, Knotfest és a Heavy MTL.

A banda több mint 4 millió albumot adott el idáig csak az Egyesült Államokban, és az amerikai heavy metal újhullámos képviselőiként tartják őket számon. A Killswitch Engage elsősorban metalcore-t játszik, a hangzást extrém metal és hardcore elemekkel kiegészítve. Többször nevezték már őket a metalcore egyik alapítójának is.
A Killswitch Engage jelenleg nyolcadik albumának felvételein dolgozik, ami 2018 folyamán fog megjelenni.
A budapesti koncertre jegyek február 19-én 11 órától kaphatók a www.livenation.hu  és a www.ticketpro.hu oldalakon keresztül.

2018. február 13., kedd

Új dal: Esti Kornél- Akik élnek

Fotó: Esti Kornél Facebook
Az Esti Kornél zenekar tegnap este közzétette a készülő ötödik nagylemez első dalát  Akik élnek címmel. Ameddig készül az új lemez a turnézás sem áll meg. Most pénteken egy teltházas budapesti koncerttel folytatják az idei klubkoncertezést. A további helyszíneket itt találjátok!

Mindeközben a korábbi, Boldogság, te kurva c. albumról ismét felvettek négy dalt, gardrób kisöprést tartottak a menő új zenekari ajándéktárgyaknak és ruhadaraboknak.



Bodor Áron:

"Körülbelül kétévente hozunk ki új lemezt. Ez már elég hosszú időszak ahhoz, hogy élményeket meríthessünk belőle, de elég rövid ahhoz, hogy fenntartsuk az érdeklődést. Igyekszünk folyamatosan fejlődni, de közben frissek maradni, és újat mutatni, másfelé kacsintgatni minden új lemezzel. Az előző lemez befejezése kicsit kapkodós lett, úgyhogy most korábban nekiálltunk, kétszer annyi időt hagytunk magunknak a dalok kimunkálására. Több olyan ember véleményét ki tudjuk kérni, akinek nagyra tartjuk a munkásságát; felsorolásba nem kezdek, nehogy kimaradjon valaki. Szerintem - vagy remélem - ez érződik is a dalon. Egymással szemben is egyre magasabbak az elvárásaink, például ritkán megy át elsőre mindenkin egy komplett szöveg, de szerencsére ebből már soha nincs hiszti, mert adunk egymás véleményére. Több szem többet lát. Az Akik élnekben az elmúlt éveknek az a tapasztalata érvényesült, hogy Dodival nagyon jól tudunk együttműködni a szövegek írásánál, inspiráljuk egymást, mint a Rohadt eső vagy az Éjszaka van esetében. Még mindig ő a termékenyebb, ennek a szövegnek a magját is ő hozta, aztán együtt dolgoztuk ki, hogy kerek egész legyen. Ez is elvárás volt már, hogy konzisztens legyen a szöveg, tartson valahová, ne legyenek kínrímek. És a szöveggel kapcsolatban is kikértünk véleményeket, például Géczi Jánosét, és beleépítettük azokat, amiket önazonosnak éreztük."

2018. február 7., szerda

Akusztikus koncert Babé Silától!

fotó: Kecskés Márton
Babé Sila – azaz a korábban Barbara Stahl néven ismert – elektronikus r&b dalszerző-énekesnőnek eddig két lemeze jelent meg. Debütáló albuma a 9 címet kapta, amit már nemzetközi színvonalú produkcióként mutattuk be. Egy évre rá megjelent második albuma is August címmel, melynek beharangozója a You Know That című dal volt. Mindkét album nyugodt szívvel odatehető az elektronikus R&B-élmezőny produkciói mellé.
Az előző albumom címe a születésnapom számát, ez pedig a születésem hónapjának nevét kapta. Ez azért van így, mert ez a lemez is személyes, ezen az albumon is nagyon sok arcomat mutatom meg, például amikor játékos vagyok, szerelmes, vágyakozó, törékeny, szomorú, konfrontatív és így tovább. Ha egy dalt ragadunk ki, az csak egy töredék belőlem, így azt szerettem volna, ha az album címe a teljes lényemre, egészemre reflektál.” –nyilatkozta a Recordernek Babé Sila.
Eddig két klipje jelent meg az énekesnőnek: elsőként a Flower dalához, majd legutóbbi videója a Homesick című számhoz készült, amit ráadásul az USA-ban forgattak. Januárban pedig hivatalosan is leszerződtette Babé Silát a Budde Music Kiadó!
„Óriasi dolog ez nekem és szuper hálás vagyok mindenkinek, aki közreműködött abban, hogy itt lehessek!”– írta Facebookon.
Most pedig egy fantasztikus közel egy órás akusztikus koncertet nézhettek meg tőle az M2 Petőfi tévé jóvoltából. Először hallhatjátok magyarul énekelni az énekesnőt és a koncerthez egy szám erejéig a Blahalouisiana énekesnője, Schoblocher Barbara is csatlakozik.

VILÁGSZTÁR POPDÍVA ÉRKEZIK AZ EFOTT-RA: JESSIE J VÉGRE MAGYARORSZÁGON IS FELLÉP


Az EFOTT szervezői az ELTE segítségével, megannyi programkínálattal és fellépőhozatallal javában készülnek már az idei fesztiválra, John Newman szuperhíre után pedig egy újabb ütős bejelentéssel rukkoltak elő: a Velencei-tó partjára érkezik napjaink egyik világkedvence, Jessie J. A Grammy-re is jelölt díva Európában már sokszor, de hazánkban még sosem lépett nagyközönség elé. A napokban azonban aláírta: 2018. július 10-16. között, a Velence-Sukoró térségében megrendezett EFOTT-on már biztosan ott lesz a nagyszínpadon!
Bang Bang Ariana Grande-vel és Nicki Minajjal, a Price Tag, a Flashlight, a Domino és még sorolhatnánk – a sztár dalai többmilliárdos letöltést generáltak már a zene-streamelő platformokon, illetve a YouTube-on, de igen nagy tekintélyre és nézettségre tett szert a brit és ausztrál Voice mentoraként és zsűritagjaként is.

Az angol popdíva már fiatal korában elkönyvelte magáról, hogy az egyetlen olyan dolog, amiben mindig is jó volt, az az éneklés. Gyermekként tagja volt az iskolai kórusnak – bár onnan elküldték, mondván, túl hangos… Jessie J tovább küzdött, és 16 évesen felvételt nyert a The BRIT Schoolba, ahol olyan neves előadókkal végzett, mint Adele és Leona Lewis. Karrierjét dalszövegíróként kezdte, többek között Chris Brown és Miley Cyrus is köszönhet neki dalokat. A sokak által ismert, négyszeres platinalemez minősítést kapott Party in the USA is Jessie J nevéhez fűződik, amely elmondása szerint akkora bevételt hozott neki, hogy három évig tudta fizetni belőle lakbérét.
2010-ben jelent meg első kislemeze Do It Like a Dude címmel, majd ezt követte a Price Tag, amely világszerte uralta a toplistákat. 2011 februárjában debütált első albuma, a Who You Are, amelyet még kettő követett (Alive 2013, Sweet Talker 2014). Közben megszületett David Guettával közös slágere, a Laserlight, amely szintén meghódította a világot. Évekig dolgozott a brit és az ausztrál Voice-ban, aztán újra robbantott: 2017 augusztusában megjelent Real Deal című slágere, amit három új dal követet – következő albumát pedig 2018-ra ígéri, R.O.S.E. címmel. Koncertjei mellett jelenleg a százmilliós nézettségű ázsiai profi tehetségkutatóban is aratja a sikereket: első nemzetközi versenyzőként hétről-hétre vezeti a szavazatok listáját.

A hazai közönség idén júliusban először hallhatja és láthatja a brit világsztárt élőben Velencén, az EFOTT-on: – Talán nem esem túlzásba, ha azt mondom, hogy ekkora popdíva, mint Jessie J, még nem érkezett a fesztiválra, és mi magunk is izgatottan várjuk őt a nagyszínpadra. Jelenleg zajlik a fellépők listájának véglegesítése, a közösségi oldalakon hétről-hétre publikáljuk a már biztos neveket, ezzel párhuzamosan pedig nagy erőkkel szervezzük a színes nappali, elsősorban sport, kulturális és turisztikai programokat – tájékoztatott Maszlavér Gábor fesztiváligazgató.

2018. február 6., kedd

Megjelent a kisfilm: Random Trip – Zenehíd – Egy album születése

Fotó: Random Trip Facebook
A Random Trip 2009-ben indult útjára az Instant Klubból Delov Jávor vezetésével. Eleinte kis klubokban léptek fel,majd koncertsorozattá nőtte ki magát, így keddenként az A38-on gyűlnek össze a zenészek a legkülönbözőbb zenekarokból egy új csapatot alkotva. Az egész egy improvizációs est, ahol a zenélés kötetlen, nincs előre megbeszélt dolog. Sőt a legtöbb fesztiválon is ott vannak!
Törőcsik Kristóf (Margaret Island): „Nagyon jól összehozza szerintem a zenésztársadalmat. Esetleg olyanokkal zenélsz együtt, akiket már szegről végről ismersz vagy láttál már valahol, de még igazából nem beszélgettetek. S mikor elmegyünk vidékre játszani és össze vagyunk zárva egy buszon és beszélgetünk, annyira szuper dolog, hogy jobban megismerjük egymást –  így a szakmán belül-úgyhogy baromi jó dolog.”
Lábas Viki (Margaret Island): „Számomra a Random Trip az önfeledt zenei szabadság és annak az éppen aznapi levetülése.”
A keddi koncertekből hamar stúdiós dalok álltak össze és 2017 májusában megjelent a Zenehíd című album, amit 50 előadó hozott létre. A lemez megjelenését egy lemezbemutató koncerttel kötötték egybe, amit a Budapest Parkban rendeztek meg. Ráadásul a belépés teljesen ingyenes volt!
De hogy hogyan is alakult ki a Random Trip, az ebből a kisfilmből kiderül:

Forrás: Music Backstage

2018. február 5., hétfő

Dorogi Péter: „Mindenki hallgasson a szívére, úgyis mindent az fog eldönteni!”

Fotó: ITI Facebook
Január végén teltházas koncertet adott az Intim Torna Illegál Debrecenben, a Roncs bárban. Dorogi Petivel még a fellépés előtt beszélgettem arról, hogy milyen változáson ment keresztül a zenekar és mi a véleménye a mai feltörekvő zenekarok hozzáállásáról. A negyedik ITI lemez is készül és már nem is kell olyan sokat várni.
Még csak most kezdődött el az új év és már koncerteztek is, pedig az évkezdés a zenészeknél a pihenésről szokott szólni. Hogyan értékelnéd az előző éveteket?
Dorogi Peti: Lett egy új basszus gitárosunk, Bikali Sanyi, aminek nagyon örülök, mert stúdió ember és fényképész is egyben. Más szemszögből látja a zenekart és egy teljesen új energiát hozott ebbe a kis csapatba. Ha valaki kicsit elfárad, akkor tök jó, hogy itt van a Sanyi, mert belőle lehet merítkezni és spannolja az embert. Jót tesz a zenekarnak meg a lemezkészítésnek is.
Bikalik Sanyi Fotó: ITI Facebook
Amikor Kiss Sándor (a zenekar előző basszusgitárosa) kilépett a zenekarból, nem pánikoltatok, hogy hogy fogjátok megtalálni a megfelelő embert a helyére?
Peti: Nem volt könnyű, de szerencsénk volt. Ádámnak, a dobosunknak volt egy haverja, aki basszusgitáros. Neki szóltunk először, hogy jöjjön el és zenéljünk egy kicsit együtt, amikor egyébként több basszusgitárost is meghallgattunk körülbelül négy órán keresztül. Ekkor már Bikalik Sanyi felhagyott a zenéléssel és úgy döntött, hogy inkább stúdió ember lesz és zenekaroknak fog lemezeket készíteni, s mint producer közreműködni. De végül Ádám barátja nem ért rá és beajánlotta Sanyit, mert úgy gondolta ő sokkal jobban passzolna a zenekarba. Mikor már az összes basszusgitárost meghallgattuk, akkor jött Sanyi és azonnal működött a kémia közöttünk. Nagyon örültem és egyhangúan őt választottuk negyediknek. Ha úgy vesszük könnyű volt, hiszen más zenekarok akár egy-két évig is szenvednek mire új basszusgitárosuk lesz.
Egy korábbi interjúban azt nyilatkoztad, hogy régen a határidők szabták meg a dalok születését, most pedig inkább már a kreativitásnak engedtek.
Peti: Más lett a zenekar elképzelése saját magáról és arról, hogy mi az, amit a zenén keresztül el szeretne érni. Az volt a baj, hogy a végén már nagyon furcsa üzleti szemléletű, ilyen „adjunk ki valamit” felfogás lett és ebben nem hiszek annyira. A zenekarokkal kapcsolatban azt gondolom, hogy ha valami jó és betalál az emberek szívébe, lelkivilágába, akkor tök mindegy, hogy most van-e mögötte bármilyen támogató, business meg sok pénz, akkor is el fognak menni az emberek a koncertjükre. Egy zenei művészet akkor kezd el üzletté válni, amikor már vannak támogatók, de még akkor sem fontos. Inkább onnantól lesz nehéz, amikor a zenekar fellép és rengeteg ember dolgozik körülötte. Olyan ez, mint egy hangyaboly. Az egyik hangya észrevesz egy morzsát a negyediken és a pincéből elindul az összes hangya a morzsáért. Mindenki azon az egy morzsán dolgozik, amit az az egy hangya talált. Na ilyen egy zenekar.

A teljes interjút a Music Backstage oldalán olvashatjátok! Tovább a folytatásra

Készítette: Létai Alexandra

2018. február 4., vasárnap

Megjelent a Margaret Island új dala, a Hóvirág!

Foto: Margaret Island Facebook
A Margaret Island legutóbbi albuma, a Bakancslista 2016 végén jelent meg. A banda az egész évet végigkoncertezte és már a harmadik nagylemez is készülőben van. Az előfutár már meg is érkezett: itt a Hóvirág című szám, amit Spotify-on, Deezeren és a többi zeneáruházban is megtaláltok! Ez az első dal a készülő albumról!




Amellett, hogy a Margaret Island legénysége az új lemezen dolgozik, a zenekar három oszlopos tagja Lábas Viki, Füstös Bálint és Törőcsik Kristóf a napokban kapta meg első Junior Artisjus-díját, amivel kifejezetten a dalszerzői együttműködésüket díjazták. Gratulálunk!


A banda március 2-án Pécsett  tér vissza a színpadra és azzal kezdetét vesz a Hóvirág tavaszi turné. A további dátumokat itt találjátok.

Forrás: Music Backstage

2018. február 3., szombat

Megjelent Pink új klipje a Wild Hearts Can’t Be Broken


múlthéten megrendezett 60. Grammy gálán adta elő élőben először P!nk a Wild Hearts Can’t Be Broken című dalát, legutóbbi Beautiful Trauma albumáról, majd rákövetkező nap már meg is jelente a hozzá tartozó videó is.
A klip fekete-fehérben készült. Az énekesnő csak egy farmerban és egy lenge fehér felsőben énekel (melltartó nélkül), csak úgy, mint a Grammy gálás fellépésnél. Pink imádnivaló kislánya Willow is feltűnik a videóban, aki anyukája karjában fészkelődik, miközben Pink énekli a dalt.
A Wild Hearts Can’t Be Broken című számot Pink eredetileg a 2015-ös Szüfrazsett filmhez írta, azonban a dal nem készült el időben, így kimaradt a filmből.
„A film a szüfrazsett mozgalomról szól, arról, hogy a nőknek szavazati joga legyen”– nyilatkozta Pink az Apple Music On The Record dokumentumfilmjében. „Harcolnod kell azért, ami jár neked: jogok, tisztelet, szeretet, kedvesség és együttérzés. Azok a nők ezért haltak meg.” Ezek a gondolatok inspirálták Pinket a dal írásakor.
Íme a klip: 

Forrás: Music Backstage

2018. február 2., péntek

Megjelent Justin Timberlake új albuma, a Man of the Woods

Fotó: Kevin Mazur/WireImage
Végre megjelent Justin Timberlake új albuma, a Man of the Woods.
A 2013-as The 20/20 Experience lemez után öt évvel jelent meg Justin Timberlake ötödik stúdióalbuma a Man of the Woods, amin olyan előadókkal énekel duettet, mint Alicia Keys (Morning Light) és Chris Stapleton (Say something). A lemezen együtt dolgozott Timbaland -del és The Neptunes-szal, illetve a dalszövegírásba Toby Keith és James Fauntleroy segített be.
Az új anyag 16 számot tartalmaz, amiből már 3 dalt hallhatott a közönség, hiszen mindegyikhez klip is készült ( FilthySupplies és a Say something). A lemez megjelenése előtt egy nappal pedig debütált az album címadó dala is, a Man of the Wood (szintén klippel együtt). Ebben Justin a vadonban táncol a tábortűz mellett és a faház báltermében táncra perdül feleségével, Jessica Biellel is.


A Man of the Woods turné állomásai is kikerültek már a https://www.justintimberlake.com oldalra. A koncertezés március 13-án indul Torontóból. Sajnos eddig nincsenek európai állomások, de reméljük, hogy hamarosan jönnek a további helyszínek is!
Íme az album:




forrás: Music Backstage


2018. február 1., csütörtök

Átadták a 2018-as Artisjus-díjakat – íme a nyertesek

Fotó: Margaret Island Facebook
Február 1-jén a zenész társadalom és szakma reggeltől estig a zenei alkotókat ünnepelte: napközben a Dalszerző Expón, este az Artisjus Díjátadón. A Könnyűzenei alkotói életműdíjat Wolf Péter kapta.
Ma rendezték meg az Artisjus 2018-as díjainak átadóját. A szerzőket 7+1 kategóriában jutalmazták. Az Artisjus-díj célja 2001 óta, hogy ösztönözze és elismerje a kortárs magyar zeneművészeti és irodalmi alkotótevékenységet, s így az előadók mellett tevékenykedő szerzőkre irányítsa a figyelmet, őket ünnepelje.
Az Artisjus-díjat a zenei szakma ítéli oda: a beérkező ajánlásokat az Artisjus vezetőségének tagjai összesítik és ők döntenek a díjazottak személyéről. Az Artisjus-díjazottak kiválasztásában részt vettek az Artisjus vezetőségi tagjai mellett a junior díjakat odaítélő bizottság tagjai is. Nevezetesen Bágyi Balázs, Both Miklós, Czutor Zoltán, Hollós Máté, Jónás Vera, Madarász Iván, Malek Miklós, Sebestyén Áron, Sugár Miklós, Szabó Áron, Szakos Krisztián, Tihanyi László és Victor Máté határoztak a díjazottakról idén.
Rendhagyó módon idén egy szerzőcsapat is díjat kapott az Artisjustól: a Margaret Island háromfős szerzői közösségének Junior Artisjus-díjat ítélt a zsűri. Lábas Viki, Füstös Bálint és Törőcsik Kristóf munkájának értékelésénél kifejezetten a dalszerzői együttműködést díjazták. Ráadásul február másodikától háromfős csapatokban írnak zenét magyar és külföldi szerzők a BP/SC dalszerző táborban, ahova a svéd szervezők többek között az immár Junior- Artisjus-díjas Törőcsik Kristófot is beválasztották.
Hét zenei kategóriában díjazták a szerzőket, illetve idén is átadták a tavalyi év legjobb produkciójának járó díját.
Íme a kategóriák díjazottjai:
Könnyűzenei alkotói életműdíj: Wolf Péter
Az Év Könnyűzeneszerzője: Závodi Gábor
Az Év Könnyűzenei Szövegírója: Tariska Szabolcs
Az Év Könnyűzenei Produkciója: Fishing on Orfű
Az Év Junior Könnyűzenei Alkotói: a Margaret Island szerzői közössége (Füstös Bálint, Lábas Viki, Törőcsik Kristóf),  Szeder-Szabó Krisztina, Szendrői Csaba
Az Év Komolyzenei Műve Jeney Zoltán: Aus tiefer Not
Az Év Junior Komolyzenei Alkotója: Brandenburg Ádám
Az Év Magyarnóta-szerzője: Tóth János István

Klippremier: Halott Pénz - Mindenre ráveszel


Tegnap este premierezte a Halott Pénz legújabb dalát, a Mindenre ráveszel című számot. Mivel a dal egyben a február 15-én megjelenő Valami Amerika 3 betétdala is, ezért a klipben a film jeleneteit láthatjuk, amibe Marsalkó Dávid és Járai Márk is könnyedén beolvadt. A klipet  12 óra alatt már 40 ezren megnézték. A kommentelők szerint is egy igazán ütős dal lett az új anyag. Nektek, hogy tetszik?
Ez egyébként a Halott Pénz második száma a készülő lemezről. Ahol a május véget ér című dalukat még tavaly novemberben adták ki klippel együtt és már több mint 3 millióan megtekintésnél jár a YouTube-on. A líraibb hangvétel után a Mindenre ráveszel már egy pörgősebb szám lett.
Ami a koncertezéseket illeti, a zenekar behúzta egy kicsit a féket, így a fesztiválok mellett mindössze 3 arénás nagykoncertet ad idén: GyőrbenDebrecenben és Budapesten. Ti melyikre mentek?
HALOTT PÉNZ ARÉNA SHOW 2018 —» Győr, Debrecen, Budapest
Forrás: Music Backstage